Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BELTAŞ A.Ş. 2016 yılında ANPARK tescilli markası “Güvenli Park, Rahat Trafik” amacı ile yola çıktı.

ANPARK, siz değerli Ankaralılara kaliteli, güvenli, modern otopark hizmeti sunabilmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Kuruluş amac açık, katlı ve yol üstü otoparkları tek elden ve sistemli bir şekilde yönetip işletmektir.

Tarih boyunca park etme problemi var olan arzın ve otoparkların yönetiminin ve yöneticiliğin zayıf şeklinde tezahür etmiştir. Tüm dünyada otoparkların tarihi seyri dikkate alındığında da hep bir imaj sıkıntısı ve başarısız deneyimler bulunmaktadır. Bu sorunların çözülebilmesi ve şehir içindeki yaşam kalitesini sürdürülebilir kılmak için uygun yerlere konumlandırılmış otopark alanlarını şehrin geneline yaygınlaştırmak hedefi ile ANPARK kaliteli hizmet sunmaya devam edecektir.

ANPARK, şehir içinde kısa süreli parklanmayı teşvik etmek ve uzun süreli parklanmayı ana arterlerden alıp daha az yoğun olan bölgelere aktarmak için çalışmaktadır.